Finalinėse „Rektoriaus taurės“ kovose – dėmesio verti susitikimai

Svarbiausios | 2017-12-11

Jau gruodžio 13 d. 29-ąjį kartą organizuojama KTU „Rektoriaus taurė“ pasieks kulminaciją. Chemijos rūmų sporto salėje vyks dvi svarbiausios turnyro akistatos. Dėl čempionų titulo į kovą stos „Kosmoso“ ir „Iteam17“ komandos, o dėl trečiosios vietos susirungs „Bąchurai“ ir „Omegiukai“. Finišo link sėkmingai žygiavę žaidėjai su nekantrumu laukia varžybų dienos, mintyse dėliodami galimas rungtynių schemas bei stengdamiesi išnagrinėti priešininkų trūkumus ir pranašumus.

Dauguma turnyro komandų kiekvienais metais bando atrasti sėkmės paslaptį, keičia komandos sudėtį ar strategiją. Iki finalo prasibrovusi Elektros ir elektronikos fakulteto ketvirtakursių komanda „Kosmosas” gali didžiuotis jau kartą iškovotu čempionu titulu. Be to, komanda unikali ir tuo, kad visais metais „Rektoriaus taurėje” rungtyniavo su tuo pačiu žaidėjų būriu.

„Visus 4 metus mūsų sudėtis išliko tokia pati: nei vienas iš mūsų komandos narių nepaliko universiteto ir neatmetė galimybės dalyvauti šiame turnyre“, – pasakojo krepšininkas Dainius Austynas.

Jis tikina, jog visi įvardijami komandos pranašumai neaptemdo žaidėjams akių ir medalių anksčiau laiko jie ant krūtinių sau dar nekabina.

„Žinoma, kiekvienų varžybų metu stengiamės iš visų jėgų ir tikime savo pergale, tačiau nejaučiame pranašumo, kad kartą jau laimėjome. Pasitikėjimo tai tikrai neprideda, nes kiekvienos varžybos gali būti paskutinės ir lemiamos“, – įžvalgomis dalijosi D. Austynas.

„Kosmoso” priešininkai, trečiojo kurso informatikų komanda „Iteam17“, taip pat nėra turnyro naujokai. Iki šių metų „Rektoriaus taurės“ komanda pakeliui vis klupdavo taip ir nepasiekdama finalinių kovų. Tačiau šiais metais žaidėjai įsitikino, jog ryžtas ir ambicijos – vieni iš svarbiausių palydovų, be kurių į aikštelę geriau nežengti.

„Dar prieš pirmas varžybas juokaudami, tačiau tuo pačiu ir tikėdami, sakėme, kad šiais metais galime žaisti finale ir varžytis dėl pirmosios vietos. Į kiekvienas varžybas ateiname maksimaliai susikoncentravę ir turėdami didelį norą eiti tolyn. Su tokiu pat didžiuliu noru eisime ir į finalą“, – teigė vienas komandos lyderių Klaidas Pilkius.

K. Pilkius pripažįsta, kad įžvelgia ir varžovų pranašumus. Pasak jo, ankstesnė pergalė „Kosmoso“ žaidėjams suteikia pasitikėjimo savimi ir dar stipriau motyvuoja siekti tikslo. „Iteam17“ žaidėjai įsitikinę, kad viena iš finalinių rungtynių užduočių – saugoti savąjį krepšį nuo priešininkų tolimų metimų. Tačiau K. Pilkius nedvejoja, kad ir jų oponentams ši kova gali sukelti rūpesčių.

„Mes turime tvirtą ir galingą priekinę liniją, kurią ir mėginsime išnaudoti. Esu įsitikinęs, jog kova bus įtempta ir verta finalo vardo. Manau, kad viskas priklausys ar „neperdegsime“ ir sugebėsime išlaikyti šaltus nervus bei protą“, – sakė K. Pilkius.

Ne ką mažiau intriguojanti kova laukia ir susitikime dėl trečiosios vietos. Į akistatą stos Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto pirmakursių komanda „Bąchurai“ ir daugkartiniai „Rektoriaus taurės“ dalyviai, darbuotojų komanda „Omegiukai”. Rektoriaus taurėje studentai yra aktyvesni, tačiau įdomu tai, jog beveik kiekvienais metais darbuotojų komanda meta rimtą iššūkį studentams.

„Visą laiką galvojame apie geriausius rezultatus. Tik praeitais metais nepapuolėme į ketvertuką, tačiau praktiškai visada būdavome tarp geriausiųjų. Kalbant apie šių metų finalines rungtynes, manau, kad sudėtingiausia bus surinkti žaidėjus tokiu laiku į varžybas, nes bus darbo diena ir nevėlus laikas. Bet neabejoju, kad komandos vadovas Vytautas Pliauga viską sustyguos taip, kad turėtume optimalią sudėtį su kuria galėtume žaisti“, – apie artėjantį mačą atviravo KTU darbuotojas ir „Omegiukų“ žaidėjas Darius Talačka.

D. Talačka sako, kad studentų komandos turi savo pranašumų, tačiau kartu tiki ir savo įgūdžiais bei patirtimi. „Mes eisime laimėti ir esame ne ką mažiau pavojingi – mūsų patirtis yra galingesnė už studentų entuziazmą“, – sako jis.

Vienas iš svarbiausių finalinės dienos akcentų – sirgaliai. Visų komandų žaidėjai pripažįsta, jog žiūrovai finalinės dienos atmosferą gali įkaitinti iki maksimumo. Komandoms nepaprastai svarbu palaikymas. Ne veltui sakoma, jog sirgaliai yra šeštasis, nematomas komandos žaidėjas nemenkai prisidedantis prie rungtynių baigties.

„Žiūrovai – papildoma motyvacija mūsų komandai! Visada smagiau džiaugtis pergale su palaikymo būriu. Labai tikiuosi finale išvysti pilną salę žiūrovų. Kviečiu nelikti abejingiems ir ateiti palaikyti savo komandos“, – teigė K. Pilkius.

Finalinės „Rektoriaus taurės“ kovos vyks gruodžio 13 d. Chemijos rūmų sporto salėje.

18:00 val. varžybos dėl trečiosios vietos tarp „Bąchurų“ ir „Omegiukų“ komandų;

19:30 val. varžybos dėl čempionių titulo tarp „Kosmoso“ ir „Iteam17“ komandų.

Kitos naujienos

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.
Sutinku