Pirmoji Lietuvos studentų orientavimosi sporto (OS) sekcija įkurta 1963 m. Kauno Politechnikos institute. Organizatoriais buvo V. Bulovas, B. Kilda, M. Gausmanaitė, V. Lančys. Pirmasis treneris – A. Arelis. Ilgą laiką orientacininkų komandą treniravo fizikas m. dr. G. Bernotas, paruošęs daug aukštos klasės sportininkų. 1984 m., tuometinės Sovietų Sąjungos, OS čempionato prizininke tapo studentė R. Trofimovaitė. KTU komanda buvo daugkartinė Baltijos šalių ir Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionė, jos nariai J. Bagočiūnienė, A. Jovaiša ir kt.ne kartą iškovojo aukso medalius Lietuvos čempionatuose. Pastaraisiais metais daug KTU studentų tapo Lietuvos čempionatų ir tarptautinių varžybų nugalėtojais ir prizininkais.

KTU Statybos ir architektūros fakultetas (Studentų g. 48, Kaunas)