Kauno technologijos universiteto studentė Ramunė Vainauskytė tapo prizininke Europos ir Pasaulio čempionatuose

Svarbiausios | 2022-12-20

Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto studentė ir Jėgos sporto šakų rinktinės sportininkė Ramunė Vainauskytė savo pirmosiose varžybose sudalyvavusi dar visai neseniai – 2018 metais, šiandieną džiaugiasi Europos ir Pasaulio lygio čempionatų prizinėmis vietomis.

Pirmosiose varžybose pelnytas laimėjimas ir rekordų gerinimas tapo tuo „kabliuku“, vedančiu į priekį.

Panašu, jog pirmoji, pergalė tapo sėkmingu startu tolimesniems sportiniams pasiekimams: 2021 m. vykusioje 6-oje Pasaulio universitetų taurėje, Ramunė  pagerino  net kelis pasaulio rekordus ir tapo pirmąja mergina, nepriklausomos Lietuvos istorijoje, iškovojusia Pasaulio studentų klasikinės jėgos trikovės čempionės titulą.

2022-ieji metai Ramunei buvo ne ką mažiau dosnūs prizinėmis vietomis, rekordais bei čempionės titulais:

Lapkričio 2 dieną Ramunė dalyvavo 7-ose Pasaulio universitetų jėgos trikovės taurės varžybose (7th World University Powerlifting Cup) Stambule, Turkijoje. Visose jėgos trikovės rungtyse Ramunė iškovojo pirmąsias vietas, o rungčių sumoje surinkti 495 kilogramai garantavo pelnytą čempionės titulą.

→ Merginų svorio kategorijoje iki 69kg atliko pritūpimą su 185 kg ir net 2 kg pagerino pasaulio jaunimo rekordą
→  Spaudimo rungtyje įveikė 107,5 kg ir pagerino asmeninį rekordą
→ Atkėlimo rungtyje sėkmingai įveikė 202,5 kg

Lapkričio 28 dieną kartu su aštuoniais kitais sportininkais iš Lietuvos Ramunė dalyvavo Europos klasikinės jėgos trikovės čempionate Lenkijoje, Skierniewice.

Merginų jaunimo amžiaus grupėje, savo svorio kategorijoje Ramunė Vainauskytė pritūpimų veiksme net du kartus gerino pasaulio rekordą, Sumoje surinkusi 507,5kg Ramunė užėmė trečiąją vietą, nuo pirmos vietos atsilikdama vos 3kg.

Gruodžio 8 dieną Lietuvos studentų sporto asociacijos surengtoje 2022 metų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų šventėje apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai – tarp kurių apdovanota ir Ramunė:

Už pasiekimus jėgos trikovės sporte – jai suteiktas geriausios 2022 metų Kauno technologijos universiteto studentės sportininkės apdovanojimas, bei vienos iš dešimties geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų titulas.

Kviečiame pasiklausyti KTU Sporto ir sveikatingumo centro trenerio Gintaro Aleknavičius bei  Ramunės Vainauskytės pokalbio apie paskutiniuosius Ramunės sportinius pasiekimus:

Kartu su Jėgos sporto šakų treneriu Gintaru Aleknavičiumi džiaugiamės ir didžiuojamės Ramunės metų pasiekimais ir tikimės, jog Fortūna lydės ir artėjančiais – 2023-iaisiais!