Pasibaigė XXXV SELL studentų sporto žaidynės

Svarbiausios | 2019-05-20

Gegužės 19 dieną pasibaigė XXXV SELL studentų sporto žaidynės. Nuo 1923 metų rengiamos žaidynės šiais metais į Kauną sukvietė 1500 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, SUomijos, Lenkijos, Rusijos ir Kinijos. Sportininkai atstovavo 50 universitetų. Pirmąją vietą Medalių lentelėje užėmė Lietuvos sporto universietas kuris iškovojo 54 medalius (19 aukso, 19 sidabro ir 16 bronzos). Antroje vietoje liko China university of geosciences – 7 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos. Treti – Vytauto Didžiojo universiteto sportininkai – 6 aukso, 5 sidabro ir 10 bronzos.

Paskutinę žaidynių dieną nugalėtojus aiškinosi tinklininkai ir krepšininkai. Pirmosios į kovą dėl trečios vietos stojo University of Helsinki ir Lietuvos sporto universiteto tinklininkės. Kiek praščiau pradėjusios susitikimą, vėliau LIetuvos sporto universiteto tinklininkės perėmė iniciatyvą ir nugalėjusios Suomijos atstovęs rezultatu 2:1 pasidabino bronzos medaliais. Po merginų dėl trečios vietos susikovė Talinn university of technology ir Šiaulių universiteto tinklininkai. Pranašesni šįkart buvo svečiai iš Estijos. Dėl geriausiųjų titulo moterų finale susitiko Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų tinklininkės. Nugalėtojomis tapo Vilniaus universiteto tinklininkės. Vyrų finale pečius surėmė Lietuvos sporto universiteto ir Northwestern Polytechnical university tinklininkai. Po labai atkaklios kovos, gausiai palaikoma žiūrovų pirmą vietą iškovojo Lietuvos sporto universiteto komanda.

Daug mažiau intrigos buvo krepšinio finaluose. Trečią vietą moterų mažąjame finale iškovojo Vilniaus universitetas rezultatu 79:63 įveikęs Lietuvos sveikatos mokslo universitetą. Tuo tarpu finale savo pranašumu neleido suabejoti Lietuvos sporto universiteto krepšininkės savo varžoves iš Riga stradins university įveikusios rezultatu 76:60. Dėl trečios vietos vyrų mažąjame finale susikovė Vytauto Didžiojo universiteto antroji komanda ir Tallinn University of Technology krepšininkai, kuriems pasipriešinti nepavyko ir buvo pralaimėta net 102:54. Vytauto Didžiojo universiteto pirmoji komanda pratęsė šio universiteto dominavimą studentų krepšinyje finale įveikusi Kauno technologijos universiteto komanda rezultatu 87:61. Jau po ilgosios pertraukos nugalėtojas niekam nekėle abejonių, todėl abi komandos žaidė akiai gražų krepšinį ir padovanojo susirinkusiems žiūrovams daug įspūdingų epizodų. Sunku tuo patikėti, bet Vytauto Didžiojo universiteto komanda krepšinio čempionais tapo jau net 10 kartą!

Po finalinių krepšinio rungtynių įvyko iškilminga žaidynių uždarymo ceremonija, kurios metu pasirodė šokių grupė “Me gusta”, buvo sugiedotas studentų himnas Gaudeamus Igitur bei Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas perdavė žaidynių vėliavą kitų metų SELL žaidynes priimančio Lahti university of Apllied Science prezidentui Turo Kilpelainen.

Šaltinis: lssa.lt