Studentų Pasaulio Jėgos Trikovės Taurės Čempionė – KTU studentė!

Svarbiausios | 2021-07-12

Praėjusią savaitę, liepos 8-10 dienomis, Tarptautinė Jėgos Trikovės Federacija (IPF) Vilniuje organizavo Pasaulio studentų klasikinės jėgos trikovės čempionato varžybas. Tarptautinėse varžybose dėl stipriausio pasaulio studento titulo varžėsi ir geriausieji Kauno technologijos universiteto (KTU) jėgos sporto šakų rinktinės nariai.

Antroji čempionato diena buvo itin sėkminga ne tik Universiteto vardui, bet ir šventė visai Lietuvai! KTU studentė Ramunė Vainauskytė tapo – pirmąja mergina, nepriklausomos Lietuvos istorijoje, iškovojusia Pasaulio studentų taurės rungtynių čempionės titulą!

Šiose varžybose, KTU Cheminės technologijos fakulteto studentė Ramunė pirmavo visose rungtyse. Pritūpimo rungtyje įveikusi 175 kg, o atkėlimo veiksme iškėlusi – 197,5 kg štangą, pasiekė naujus Lietuvos, bei pasaulio rekordus. Taip pat, sėkmingai sudalyvavusi spaudimo rungtyje ir įveikusi 95 kg štangą. Bendroje sumoje Ramunė surinko 467,5 kg ir laimėjo iš viso 4 aukso medalius (3 mažuosius ir 1 didįjį). KTU studentės sąskaitoje atsirado ne tik auksiniai medaliai, bet ir 6 Lietuvos bei 3 Pasaulio rekordai.

Mergina šviesiais plaukais, dėvinti juodą sportinę aprangą stovi prie fotosieneslės

Tarptautinėse taurės varžybose dalyvavusiems KTU studentams Vincentui Gintalui ir Žydrūnui Dranginiui didžiųjų medalių iškovoti nepavyko, tačiau vietą į Pasaulio TOP-5 pavyko užsitikrinti sėkmingai! KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentas Vincentas Gintalas svorio kategorijoje iki 105 kg iškovojo – 5-ąją vietą, o Žydrūnas Dranginis, KTU Informatikos fakulteto atstovas, svorio kategorijoje iki 93 kg užėmė 4-ąją vietą. Žydrūno sąskaitoje iškovoti du mažieji bronzos medaliai: pritūpimo veiksme įveikė 240 kg štangą ir spaudimo rungtyje – 152,5 kg, tačiau pritrūkus jėgų “mirties traukos” rungtyje bendroje įskaitoje liko be medalio.

Vaikinas pilka sportine apranga stovi prie fotosieneslėsVaikinas juodai raudona sportine apranga stovi prie fotosieneslės

Džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname visus KTU studentus su šauniais bei neeiliniais pasirodymais!

#Nuotr. iš Antano Rupšiečio /Antanas Untydi archyvo.